Ninali kukkunud siilipoiss Vigastatud oravake 13 hüljatud rotipoega Lasnamäelt

Ninali kukkunud siilipoiss

Vigastatud oravake1

13 hüljatud rotti

Talveunest ärganud
kilpkonnad
Pardibeebi
Tartu maanteelt
 

Talveunest ärganud kilpkonnad2

Pardibeebi Tartu maanteelt

Ninali kukkunud siilipoissMai keskel leiti Vabaduse väljaku lähistelt mõneaastane siilipoiss, kes oli ilmselt kõrgelt müürilt alla kukkunud ning õnnetul kombel otse ninale maandunud. Abivalmis leidja toimetas loomakese Tatari tänava kliinikusse, kus abivalmis ja asjatundlik personal teda kohe ravima asus. Mõni päev hiljem käidi ka Loomade Kiirabi Kliinikus röntgenis, kus selgus, et nina piirkonna luudes on mitmeid murde ja pehmed koed paistes. Selle tõttu on loomakesel küll raske hingata, kuid kuna söögiisu on hea ja loidus vähenemas, on lootus tervenemisele suur. Mõne nädala veedab okaskera veel hoiukodus, kus saab valuvaigisteid ja antibiootikume ning kus teda söömisel aidatakse, kuid ühel ilusal päeval saab ta tagasi loodusesse oma siiliasju ajama.

Vigastatud oravake1Aprillis leiti Akadeemia teelt tõenäoliselt möödunud sügisel sündinud oravake, kes oli uimane, vigastatud hammaste ja sabaga. Loomake vaadati üle Loomade Kiirabi Kliinikus ning viidi siis Nõmme Loodusmajja toibuma. Seal sai ta omaette puuri, kus hakkas tublisti sööma, tasapisi kosuma ning osutus aktiivseks ja asjalikuks loomaks. Väike käbikuningas vabastatakse loodusesse niipea, kui tema hambad suuremaks kasvavad ja keha veel veidike kosub. Lühike videoklipp: http://www.youtube.com/watch?v=5HVYrey95V8&feature=youtu.be.

13 hüljatud rottiMai keskel sai Eesti Loomakaitse Selts teate, et Lasnamäel Arbu tänaval on prügikastide kõrval puuris mõned hüljatud rotipojad. Kohapeal selgus, et võrede vahelt vaatab vastu lausa 10 silmapaari ning veel kolm loomakest siblib ringi puuri ümbruses. Ka nemad püüti kinni ning toimetati ELS-i kontorisse. Kuna mitme loomakese tervis tundus olevat kehv, viidi nad ka kõik Tatari loomakliinikusse vastuvõtule. Rotipojakeste vanus oli 1.5-3 kuud ning 8 neist olid tüdrukud ja 5 poisid. Kõik rotikesed said parasiiditõrje, kuid veterinaarid kartsid, et mõned tüdrukud võivad juba tiined olla. ELS-i üleskutsele pakkuda loomakestele hoiu- või päriskodu reageeris lausa 17 inimest ning tänaseks on kaks noormeest juba päriskodus ning ülejäänud ootavad seda päris oma peret ajutises hoiukodus.

Talveunest ärganud kilpkonnad2​Aprilli teises pooles leiti Rae vallast mõnepäevase vahega kaks punakõrv-ilukilpkonna– leiukohad asusid teineteisest vaid paari kilomeetri kaugusel. Mõlemad loomad, üks isane ja teine emane, olid ilmselt äsja talveunest ärganud ning päris uimased. Eesti Loomakaitse Selts korraldas loomadele arstivisiidi ning tasapisi hakkasid mõlemad toibuma. Kuna tegemist on veekilpkonnadega, oli neile sobivate tingimuste loomine käepäraste vahenditega päris keeruline, kuid tänu lahketele abipakkujatele see siiski õnnestus. Hetkel on mõlemad Kilbudeks (nr 1 ja nr 2) ristitud loomad hoiukodudes, kuid juba on tulnud ka päriskodude pakkumisi.

Pardibeebi Tartu maanteeltJuuni keskpaigas sai Eesti Loomakaitse Selts teate Tallinn-Tartu maanteel 110 km/h-alas auto alla jäänud pardiemast, kellest jäi teepervele õnnetult ukerdama üksik pardipoeg. Pardibeebit otsima kiirustas ELS-i võrratu vabatahtlik fotograaf, autojuht ja muidu hea sõber Martin Vuks koos poeg Oskariga. Sündmuskohale jõudes kammisid nad teeäärset kõrget heina lausa paar tundi, enne kui Oskar mööda teeperve Tartu poole jalutades u 150 meetri kauguselt rohust elusa ja terve pardipoja avastas. Pisikese parditibu võttis lahkelt enda hoole alla Tallinna Loomaaed, kelle sõnutsi üks uus pardititt nende tiigis “tükki küljest küll ei võta”. Nõnda saigi väikseke endale kasuemme. Loomaaiast öeldi, et ellujäämistõenäosus on suur.​

Aitäh, sõber!
Sinu abiga on
meid aidatud!
 • rott_slider
 • oravake_slider
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • kilpkonn_slider
 • nööbike_slider
 • dolce_slider
 • siilipoiss_slider
 • Kassipojad_slider
 • chappy_slider
 • kass3
 • koer2
 • kass2
 • kass1
 • koer1