Pimedaks jäänud Chappy päästmispugu Vuntsi totaalne muutumine Omanikelt võõrandatud koerad otsivad kodu!

Raske nägemispuudega Chappy lugu

Vuntsi totaalne muutus

Omanikelt võõrandatud koerad otsivad kodu

Unustatud koera päästmislugu    

Unustatud koera päästmislugu

 

 

Raske nägemispuudega Chappy luguChappy sattus Tartu Varjupaika pärast seda, kui oli suhteliselt kiiresti kaotanud nägemise ja suunataju. Ühel päeval eksis ta kodukohast 20 km kaugusele ega leidnud enam tagasiteed. Varjupaigas avastati koeral raske nägemispuue ning kardeti, et hoolimata hellast iseloomust saab olema raske talle uut kodu leida. Kuid kaks nädalat hiljem ilmusid imekombel välja Chappy omanikud– kodus neil interneti kasutamise võimalus puudus, aga õnneks sattusid nad kiikama küla teadetetahvlile, kus oli leitud koera foto. Raske majandusliku seisu tõttu ei saanud nad ise koerale arstiabi võimaldada, nii toimetas Chappy Tartusse silmaarsti vastuvõtule Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlik Kadri Puusepp. Koera enam kahjuks ravida ei saa, tema nägemine kadus ilmselt SARDS sündroomi tõttu, mis võib esineda just tema vanuses ja konditsioonis koertel. Et aga muidu on tema tervis suurepärane ning ta on pimedusega väga hästi kohanenud, kinkis ELS koerale kiibi, helkuriga kaelarihma, helkurvesti ning boonuseks veel 13 kg koeratoitu.

Vuntsi totaalne muutusVunts ehk uue nimega Carly veetis oma varasema elu kehvades tingimustes ning õnnetu ketikoerana, kuid pärast Eesti Loomakaitse Seltsi poolt läbi viidud totaalset muutumist sai lõbus, viisakas ja aktiivne koerake võimaluse veeta oma teine noorus rõõmsa perekoerana. Mängulusti täis, kuid heade valveinstinktide ja kommetega loomake ei pannud pahaks isegi elu esimest vanniskäiku ja juuksurikülastust ning on abivalmis loomajuuksuri juurde ka edaspidi oodatud. Lisaks iluravile sai Vunts Eesti Loomakaitse Seltsi abiga sise- ja välisparasiiditõrje, vaktsineeritud ning kiibistatud. Uut kodu pakkus Vuntsile lausa kaks perekonda– Vuntsi abistanud ELSi vabatahtliku Kadri Puussepa heakskiidul kolis koer Põlvasse. Pere, kuhu kuuluvad ka kaks uue pereliikme omaks võtnud kassi, jätkab Vuntsi raviga ning viis ta ka elus esimest korda ujuma.

Omanikelt võõrandatud koerad otsivad kodu
Ronjat ja Dolcet peeti aastaid lageda taeva all lühikeste ketijuppide otsas, söögi ja joogita, kuid hoolimata pealtnägijate korduvatest teadetest ega Eesti Loomakaitse Seltsi palvetest ei võtnud ei politsei, Paldiski linnavalitsus ega VTA pikka aega midagi ette. Vabatahtlikult ei olnud koerte omanikud, aiandusühistu krundil illegaalselt elutsevad kodutud, nõus koertest loobuma. ELS-i hädajuhtumite kontrollimise ja lahendamise spetsialist käis kuude kaupa koertele süüa viimas ning nägi ühel korral, kuidas alkohoolikutest omanikud koerakrõbinatest endale putru keetsid. Lahendus saabus käesoleva aasta mais, kui maaomanik nõudis ebaseaduslikult kinnistud hõivanud elanike lahkumist ning alustas hoonete lammutamist. ELS pöördus taas Harjumaa Veterinaarkeskuse poole palvega loomad võõrandada ja seekord reageerisid ametnikud õnneks operatiivselt. Tänaseks on Ronja ja Dolce Hoiupaigas, kus nad ootavad uusi kodusid. Koerte kuulutusi saab näha siin http://www.pets.ee/hoiupaik/koerad/7693.htm ja http://www.pets.ee/hoiupaik/koerad/7692.htm

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKäesoleva aasta jaanuaris laekus ELSile teade, et Jõgevamaal Mustvees on põlenud maja, mida valvavad kaks koera. Kuute neil polnud, ketid olid lühikesed ning kuna omanik kohapeal ei elanud, olid loomad alatihti ka näljas. Kohalik Veterinaarkeskus küll uuris asja, kuid koerte päästmine takerdus korduvalt bürokraatia taha– küll keeldus vald transpordiga abistamast, küll loomi varjupaika võtmast, tuues ettekäändeks, et koerte töötu omanik saab toimetulekutoetust. Vanema ja kehva tervisega koera jaoks saavutati kokkulepe looma eutaneerimiseks, kuid noorema, 3-aastase koera päästmiseks tuli kõvasti pead murda. Emast ja agressiivseks peetud koera ei soovinud endale keegi. ELS-i vabatahtlik ja hädajuhtumite lahendamise spetsialist Kadri Puusepp tõi koera lõpuks aprilli keskel enda juurde ning postitas Facebook’i fotod ning appihüüu “unustatud koeralt”. Ning juba mõni päev hiljem leidis tegelikult ääretult sõbralikuks ja inimeselembeseks osutunud labradori sarnane koerake uue omaniku. Peale ELS-i abiga organiseeritud steriliseerimist läks sõit uude koju Kambjasse, kus ootasid ees soe pesa, suur aed ja armastav perekond.

Aitäh, sõber!
Sinu abiga on
meid aidatud!
 • rott_slider
 • oravake_slider
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • kilpkonn_slider
 • nööbike_slider
 • dolce_slider
 • siilipoiss_slider
 • Kassipojad_slider
 • chappy_slider
 • kass3
 • koer2
 • kass2
 • kass1
 • koer1