Hoolimatu loomaomanik jättis koera vaklade pureda Pime kutsikas, terav nina ja kikkis kõrv Vapper koerapoiss
Jessy otsib kodu!

hoolimatu_koeraomanik_vaklade_pureda

Pime_kutsikas_terav_nina

Jessy

hoolimatu_koeraomanik_vaklade_pureda

Eesti Loomakaitse Seltsile (ELS) teatati 2012. a. augusti lõpus, et Järvamaal jättis üks loomaomanik pikka aega oma kolli tõugu koera õigeaegse ravita. Looma seisund oli niivõrd kriitiline, et tema elu oli juba tõsises ohus.
 

Koera ülimalt eluohtliku seisundi avastanud ja praegu talle uut kodu pakkuva naisterahva initsiatiivil toimetati koer sama päeva (28. augusti) õhtul Loomade Kiirabi Kliinikusse. Läbivaatusel selgus, et koera tagakeha oli vaklade poolt tõsiselt puretud ning tal oli mädaemakas (pyometra). Veterinaar Kairi Lüüsi sõnul võis koer sellises seisus olla juba pikemat aega. Taolise olukorra jätkudes võinuks vaglad sõna otseses mõttes koera elusast peast nahka pista. Kliinikus tehti koerale naha- ja haavatöötlus ning mädane emakas opereeriti välja.
 

Praegu on loom uues kodus ja paranenud jõudsalt. Raviarve oli pea 500 eurot, peamiselt on selle tasunud koerale hoiukodu pakkunud naine. Omaniku tütar ise tasus sellest 160 eurot. Mahuka järelravi maksumus veel selgub.

ELS on pöördunud Järvamaa Veterinaarkeskuse poole palvega koer omanikelt võõrandada, kontrollida juhtunu asjaolusid ning loomakaitse- ning loomapidamisnõuete rikkumise tuvastamisel algatada koeraomaniku suhtes väärteomenetlus. Selgus, et koera unarusse jätnud mees peab veel ka nelja hobust. Loomakaitsjate meelest tuleks kindlasti kontrollida ka nende elutingimusi ja tervislikku seisundit.
 

ELSi juhatuse liige Tania Selart tunnistab, et kahjuks leidub Eestis endiselt palju loomaomanikke, kes oma lemmikutest ei hooli ning arvavad, et loomadel polegi ravi vaja. „Loomakaitseseaduse kohaselt tuleb lemmiklooma tervist ja heaolu kontrollida regulaarselt,“ märgib Selart. „Haigestunud või vigastatud lemmikloom peab saama vajalikku ravi.“ Ta lisab, et raskemate rikkumiste puhul tuleb loom omanikult ära võtta.

 

 

Pime_kutsikas_terav_nina

Juulis jõudis Kasepää vallas mitu päeva metsas ringi jooksnud kolmekuune kutsikas lõpuks inimese juurde, kes talle mõne päeva peavarju pakkus. Heasüdamliku Merili juurest läks koerake juba Eesti Loomakaitse Seltsi hoole alla. Kuna kutsul oli probleeme nägemisega, viidi ta veterinaari vastuvõtule. Kahjuks selgus, et tal on haruldane nägemisnärvi aplaasia ehk nägemisnärvi puudumine—kaasasündinud ja ravimatu arenguhäire. Sellest hoolimata oli Emmaks ristitud kutsikas väga sotsiaalne ja sai hästi läbi nii koerte kui kassidega. Tema kuulmis- ja haistmismeel olid oluliselt paremini arenenud kui tavalisel kolmekuisel kutsikal. Eesti Loomakaitse Selts leidis Emmale hoiukodu, kuhu ta aga elama jäigi—nimelt otsustas pererahvas ta endale jätta, kuna sai erihoolitsust vajava loomakesega suurepäraselt hakkama. Uues kodus on Emmal mängimiseks ja jooksmiseks suur aed ning seltsiks teisigi neljajalgseid sõpru.

 

 

Jessy

Aprillis läks Eesti Loomakaitse Selts anonüümselt laekunud vihje alusel kontrollima hooletusse jäetud koera olukorda. Väärkoheldud Jessy viidi Loomade Kiirabi Kliinikusse ning pärast ravi juba Koerakodu OÜ hoole alla. Tänaseks on viieaastane koer kõikidest vigastustest paranenud, aga võõraste suhtes siiski üsna umbusklik—eriti pelgab ta mehi, lapsi ja koeri, seega sobiks ta peresse, kus teisi loomi ei ole. Inimeste vastu on Jessy õnnetust minevikust hoolimata usalduse säilitanud ning hoiukodu perenaise sõnul temaga väga sõbralik koer. Teisi koeri, millegipärast just karvasemaid, kipub ta aga kiusama, sestap on Koerakodu OÜ teiste asukate huvides see, et Jessy’le peagi uus kodu leida. Iseloomult sobib Jessy suurepäraselt oma aia valvuriks. Enne uude koju minekut kutsa kastreeritakse ja kiibitakse. Kui arvad, et just Sinu kodus ja südames on Jessyle sobiv paik, võta palun ühendust telefoninumbril 5540518 või kirjuta sõnum aadressil koerakodu@gmail.com.

 

Aitäh, sõber!
Sinu abiga on
meid aidatud!
 • rott_slider
 • oravake_slider
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • kilpkonn_slider
 • nööbike_slider
 • dolce_slider
 • siilipoiss_slider
 • Kassipojad_slider
 • chappy_slider
 • kass3
 • koer2
 • kass2
 • kass1
 • koer1