Kassipojad konteineri tagant Kiviõli hulkuvad kiisuds Nööbikese 12 õnnelikku päeva

Kassipojad konteineri tagant2

Kiviõli hulkuvad kiisud

Nööbikese 12 õnnelikku päeva

Kassipojad konteineri tagant2Ühel hilisõhtul mai keskpaigas märkasid möödujad Juhkentali tänaval naisterahvast, kes püüdis kätte saada hirmunud kassipoega. Päästeoperatsiooniga liitusid kolm inimest– üks paar pööras lausa auto ringi, et tulla abi pakkuma. Selgus, et kiisupojad olid jäetud korterelamu prügikonteinerite ruumi ning üks oli sealt juba välja lipsanud. Õnneks saadi mõlemad kätte ning kaisus muutusid nad rahulikeks nurrumootoriteks, seega ei olnud ilmselt tegu tänaval sündinud loomadega. Kolmevärvilise karvapalli võttis endale esimesena appi tõtanud naisterahvas, triibiku võttis enda hoole alla Eesti Loomakaitse Selts. Pärast paari nädalat hoiukodus leidis ka see loomake endale päriskodu, kus kippus esialgu öösel perenaise pea peale pesa tegema. Küllap taipab ta aga peagi, et enam ei ohusta teda miski ja ka oma pesas on piisavalt mugav ja turvaline.

Kiviõli hulkuvad kiisud

Kiviõlis on käimas pääseoperatsioon hulkuvate kasside abistamiseks, mis sai alguse talvel, kui üks heasüdamlik eakas naisterahvas tühermaalt vastsündinud kassipoja leidis. ELS abistas loomakese kastreerimisega ning tema enam kunagi puudust ega külma kannatama ei pea– isegi soojas keskküttega korteris mähkis päästja ta talvel salli sisse. Samal ajal püüab ELS aidata ka teisi selle piirkonna kasse ning nad kastreerida/steriliseerida, pärast mida on lihtsam neile uued kodud leida.

Nööbikese 12 õnnelikku päevaNööbikese leidsid lapsed Keila Tervisekeskuse eest sõiduteelt. Kassipoeg oli kas kukkumise, linnu või kurja inimese löögi tagajärjel murdnud vaagnaluu ning vigastanud keha tagaosa. Kiisu oli alguses väga arg ja stressis, tal oli valus ja hirm uue koha ees. Nähes aga, et tema eest hoolitsetakse ja antakse süüa, sõbrunes ta oma päästjatega üsna kiiresti. Kuigi loomake oli isukas ja mänguhimuline ning arstid arvasid, et ta peaks ilusti terveks saama, halvenes tema tervis järkjärgult. Alguses oli probleeme kõhukinnisusega, siis pissimisega, seljal oli mädane põletik. Lõpuks selgus kahjuks, et piss lekib kusejuhade kaudu organismi ja ka pisikesest august selja pealt välja. Sellist vigastust polnud võimalik enam ravida. Oma ilusate nööbisilmade järgi nime saanud kiisu valmistas oma leidjatele 12 päeva rõõmu ning puhkab nüüd aias koos oma kolme mänguhiirega.

Balti Jaama kiisupojad

Balti_jaama_kassid

Balti_jaama_kassidOli sooja suvepäeva hiline pealelõuna, kui ühe meie hoiukodu head inimesed tormasid turule hoiukiisudele lihakraami ostma. Turu väravas oli pappkast ja samas askeldasid mingid inimesed. Selgus, et keegi oli üritanud kogu päeva kassipoegadele tahtjaid leida, aga kuna huvilisi polnud, siis turupäeva lõppedes jäeti väetid kiisupojad lihtsalt sinna samasse maha, lootuses, et küll turumüüjad edaspidi neid toitma hakkavad. Nagu selgus, pidi see olema üsnagi tavaline lugu, et ülearuseid loomi turule hüljatakse. Süda ei lubanud aga hoiukodu tublidel hingedel tillukesi karvakerasid saatuse hooleks jätta ja nii nad sealt kaasa võetigi. Olid teised alguses kõhnad nagu väikesed luukered, aga paari-kolmenädalase poputamise peale hakkasid kenasti kosuma. Kiisudele said tehtud kõik vajalikud protseduurid ja praeguseks nurruvad kõik väikesed kassikesed juba uutes kodudes. Suur tänu headele inimestele, kelle abiga see kõik võimalikuks osutus.

Aitäh, sõber!
Sinu abiga on
meid aidatud!
 • rott_slider
 • oravake_slider
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • kilpkonn_slider
 • nööbike_slider
 • dolce_slider
 • siilipoiss_slider
 • Kassipojad_slider
 • chappy_slider
 • kass3
 • koer2
 • kass2
 • kass1
 • koer1